Pomůžeme vám

Jak správně vybrat deku pro koně

Zimní výběhové nepromokavé deky a stájové deky pro koně: Ochrana a Pohodlí v Chladných Měsících

Zima může být pro koně náročnou dobou, zvláště pokud tráví část svého času venku. Kvalitní zimní výběhové deky a stájové deky jsou klíčovými součástmi péče o koně v zimních měsících. Tyto deky nejen chrání koně před chladem a nepříznivými povětrnostními podmínkami, ale také jim poskytují komfort a teplo. V tomto článku se podíváme na to, jak vybrat správné zimní deky pro vaše koně.

Důležité Faktory při výběru zimních dek pro koně

1. Teplotní rozsah

Při výběru zimních dek pro koně je klíčové zvážit teplotní rozsah, ve kterém bude váš kůň vystaven. Pokud žijete v místě s mírnými zimami, může stačit lehký a voděodolný dek. V extrémně chladných oblastech bude třeba zvolit teplejší a izolační deku.

2. Materiál

Materiál deky má velký vliv na pohodlí a trvanlivost. Vnitřní vrstvy mohou obsahovat flísovou podšívku nebo termoizolační materiály pro udržení tepla.

3. Voděodolnost

Zimní deka by měla být voděodolná, aby koně chránila před deštěm a sněhem. Deka s dobrou voděodolností udržuje koně suché a teplé i v deštivém počasí.

4. Přiléhavost a Velikost

Důležitým faktorem je správná velikost deky, která by měla být dostatečně velká, aby zakryla celé tělo koně, ale ne příliš volná, aby nedocházelo k tření nebo odřeninám. Přesná velikost deky závisí na postavě vašeho koně, proto doporučujeme konzultaci s námi.

Rozdělení Zimních dek pro koně

Náš eshop nabízí různé typy zimních dek pro koně včetně výběhových dek, stájových dek bederních dek, odpocovacích dek. Zde jsou některé z možných variant:

1. Výběhové Deky

Tyto deky jsou ideální pro koně, kteří tráví více času venku. Naše kategorie výběhových nepromokavých dek jsme rozdělili podle gramáže.

  • Lehké nepromokavé deky pro koně
  • Výběhové a nepromokavé deky pro koně 50g a 100g
  • Výběhové a nepromokavé deky pro koně 150g a 200g
  • Výběhové a nepromokavé deky pro koně 250g a 300g
  • Výběhové a nepromokavé deky pro koně 350g a 400g

 

 20844_waldhausen-nepromokava-deka-pro-kone-comfort-200-g

2. Stájové Deky

Tyto deky jsou určeny pro dobu, kdy koně odpočívají ve stáji. Jsou lehčí a umožňují koním pohodlně ležet a vstávat.

  • Stájové deky pro koně 50g a 100g
  • Stájové deky pro koně 150g a 200g
  • Stájové deky pro koně 250g a 300g
  • Stájové deky pro koně 350g, 400g a 450g

 11497_horze-stajova-deka-glasgow--100-g

 

3. Odpocovací deky pro koně

 

Odpocovací deky se používají po nějaké fyzické zátěži koně, aby neprochladnul. Je možné je zkombinovat i s krkem, zvětší se tím chráněná plocha těla koně.

 

20925-1_waldhausen-odpocovaci-deka-s-limcem-nepal

Závěr

Správný výběr zimních výběhových a stájových dek je důležitý pro zajištění pohodlí a zdraví vašich koní v zimních měsících. Dbejte na teplotní rozsah, materiál, voděodolnost a speciální funkce deky. Eshop www.equiduo.cz nabízí široký výběr dek, které vám mohou pomoci poskytnout vašim koním optimální ochranu a pohodlí během zimních dní. Při výběru dek se vždy poraďte

1 položek celkem
Zpět do obchodu